Share |

Results 2022Monster_logo_ilman_taustaa.png

13.11 Jyväskylä IDS, Arja Koskelo         

                                                            Lemmy int ex2

                                                          Moa jun ex1, cq, BOB junior, Jun Cacib-> C.I.B-J *

23.10 Tallinn, Estonia IDS Tomasz Kuszyk

                                                          Lemmy jun ex1, cq, BM4, BOS junior

                                                          Moa jun ex1, cq, BB2, BOB junior

                                                          Ella ch ex2

                                                          Kahdensiskon BOB breeder

22.10 Tallinn, Estonia IDS, Annika Ulltveit-Moe 

                                                         Lemmy jun ex1, cq, BM1, jun CC, Jun Cacib-> C.I.B -J*bos jun

                                                         Moa jun ex1, cq, BB1, BOB, Jun CC, Jun Cavib, BIG 3, bob jun

                                                         Ella ch ex3, cq, BB4

                                                         Kahdensiskon BOB, BIS 2 breeder (Davor Javor)

15.10 Sudsvall , Ruotsi IDS, Frode Jevne 

                                                        Uki ch ex3, cq, BM4, Res CC

                                                        Moa jun ex1, cq, Jun Cacib

24.9 Riihimäki nds, Leila Kärkäs

                                                        Uki ch ex2, cq, BM3

                                                        Moa jun ex1, cq, BOB junior

                                                        Emma ch ex1, cq, BB3

10.9 Porvoo nds, Harri Lehkonen

                                                          Lemmy jun ex3

                                                          Uki ch ex3, cq, BM4

                                                          Moa jun ex2

                                                          Malla jun vg

                                                          Emma int vg

3.9. Helsinki nds, Johnny Andersson

                                                           Lemmy jun ex3, cq

                                                           Leo jun ex4

                                                           Uki ch ex2, cq, BM3

                                                           Moa jun ex1, cq, jun CC-> JCH, BOS junior

                                                           Emma int ex1, cq

27.8 Forssa IDS, Pirjo Aaltonen               

                                                             Lemmy jun ex1, cq, jun Cacib, BOB junior

                                                            Uki ch ex3, cq, BM4

                                                            Moa jun ex2, cq, jun CC, CC

                                                            Malla jun ex

                                                            Emma int ex1, cq, BB4

21.8 Heinola nds, Tuula Savolainen         

                                                              Lemmy jun ex1, cq, jun CC-> FI JCH, BM3, BOB junior

                                                            Malla jun ex1, cq, jun CC-> FI JCH, BB4, BOS junior

20.8 Kouvola nds, Martin Baskaran          Uki ch ex

                                                            Moa jun ex4

                                                            Emma ch ex1, cq, BB2

13.8 Mäntyharju group, Maija Mäkinen   

                                                            Lemmy jun ex1, cq, BM2, jun CC, CC, BOB junior

                                                            Uki ch ex2, cq, BM3

                                                            Malla jun ex2, cq, res CC

                                                            Moa jun ex3

                                                            Emma ch ex2

                                                            Elli vet ex2,cq, vet CC -> FI Vet CH, BB4

6.8 Kuopio nord, Tuula Savolainen         

                                                             Uki ch ex

                                                           Moa jun ex2, cq, res CC

                                                           Emma int ex1, cq

5.8. Kuopio kr, Ricky Lochs- Romans       

                                                             Uki ch ex 1, cq, BM3

                                                           Moa jun ex2, cq

                                                           Emma ch ex1, cq, BB1, BOB

17.7 Annaboda Sweden Springer club Ray Smith

                                                           Moa  jun ex

                                                           Emma interm ex2 cq BB2 Res CC

                                                           Indi work ex1 cq BOS Working

16.7 Annaboda Sweden Springer club Ray Smith

                                                           Uki ch ex2 cq 

10.7 Mäntsälä Nat   Jelena Kruus

                                                           Uki  ch ex1 cq BM1 BOB

                                                           Moa  jun  ex4

                                                           Emma ch ex1 cq BB2

3.7 Imavere Estonia  IDS  Johan Andersson

                                                           Viljo ch ex1 cq BM2 Res Cacib

                                                           Moa  jun ex1 cq BOB junior

                                                           Emma interm ex1 cq BB1 BOB Cacib BIG-1

2.7 Imavere Estonia  IDS  Vanja Vukosavljevic

                                                           Viljo ch ex1 cq BM 1 Cacib BOS CC Cacib--> EE CH & C.I.E

                                                             Moa jun ex1 cq jun CC BOB junior--> EE JCH  BIS-4 junior

                                                           Emma ch ex2 cq BB2 Res Cacib

2.7 Asikkala Group show   Arja Koskelo 

                                                           Uki ch ex1 cq BM2

                                                           Lemmy jun ex1

                                                           Malla jun ex3

19.6 Vejen Denmark Cacib  Kresten Scheel

                                                           Uki ch ex1 cq

                                                           Moa jun ex2 cq junCC--> DK JCH BB4

                                                           Emma  interm ex2

                                                           Indi work ex1 cq

18.6 Vejen Denmark Nord  Ozan Belkis

                                                           Uki ch ex1 cq BM2 Res CC Res Nord CC

                                                           Moa jun ex1 cq jun CC

                                                           Indi work ex1 cq BB3

                                                           Emma ch ex1 cq BB2 Res CC Res Nord CC

17.6 Vejen Denmark IDS   Jette Vind Ramvad

                                                           Uki ch ex1 cq BM4 res CC

                                                           Moa jun ex2 cq jun CC BB4

                                                           Emma interm ex1 cq Res Cacib

                                                           Indi ch ex2 cq BB3 Res CC

                                      

12.6 Tampere Spanieliliitto David Shields 

                                                           Uki ch ex2 cq BM2 

                                                           Moa jun ex1 cq BB3 CC BOB junior jun CC BIS-3 junior

                                                           Emma interm ex1 cq 

                                                           Hippu open vg

4.6 Loviisa group show Pirjo aaltonen

                                                            Emma interm ex1 cq BB1 BOB BIG-2 

                                                            Uki ch ex1 cq BM1 BOS 

                                                            Moa jun ex1 cq BB3 res CC BOB junior jun CC

                                                            

28.5 Tampere erikoisnäyttely Vibe Borregaar-Madsen urokset

                                           Kate Keely nartut

                                                              Emma interm ex1 cq 

                                                              Indi ch ex

                                                              Moa pek 2

                                                              Ella ch ex

                                                              Hippu open ex

                                                              Elli vet ex3 vet CC

                                                              Uki ch ex4 cq

                                                              Viljo work ex2 cq

                                                              Lemmy jun ex4

                                                              Rolle ch ex 

26.5 Hausjärvi allbreed puppy Kirsi Nieminen 

                                                             Moa BOB puppy BIG-1 BIS-3

26.5 Tuusula group show Laurent Heinesche 

                                                             Malla jun ex 1 cq jun CC BOB junior BB2 CC BIS-2 junior

                                                             Lemmy jun ex2 cq BM3 res CC

                                                             Nyyti ch ex2 cq BB3 res CC

                                                             Uki ch ex2 cq BM4

                                                             Emma interm ex1

22.5 Helsinki allbreed puppy Tuula Savolainen

                                                             Moa BOB puppy BIG-1 BIS 4

14.5 Valkeakoski allbreed puppy Christine Watson 

                                                             Moa BOB puppy BIG-3

14.5 Helsinki IDS Maija Lehtonen         

                                                             Emma interm ex 1 cq BB1 Cacib BOS

                                                             Lemmy jun ex 1 cq jun CC  BM2

                                                             Uki ch ex 2 cq BM3 res Cacib

                                                             Malla jun ex 3 cq 

7.5 Loviisa Group show Leni Finne 

                                                             Emma  interm ex 1 cq BB1 BOB BIG-1 BIS-2

                                                             Uki ch ex1 cq BM1 BOS

1.5 Lahti allbreed puppy                         

                                                              Lemmy BOB puppy

                                                              Luka PEK 2

                                                              Leo PEK 3

                                                              Leo( M) PEK 4

                                                              Moa BOS puppy

                                                              Malla PEK 2

                                                              Kahdensiskon BIS 1 Breeder

30.4 Tampere Nord, Paavo Mattila             

                                                                 Uki ch ex1 cq BM1 Nord CC BOS

                                                               Emma int ex1 cq  BB2 Nord res CC

                                                               Hippu open ex2 cq Res CC

9.4 Pertunmaa group, Paavo Mattila           

                                                                 Uki ch ex1 cq BM1 BOB

                                                               Rolle open ex1 cq 

                                                               Lemmy PEK 1 BOB puppy

                                                               Malla  PEK 1 BOS puppy

26.3 Lahti IDS, Karl Eddie Berge                 

                                                                  Uki ch ex1 cq BM2 CACIB 

                                                                Rolle open ex1 cq BM4 CC-->FI CH res cacib-> Cacib

                                                               Emma int ex2

20.3 Jyväskylä group, Eeva Anttinen           

                                                                   Uki ch ex1 cq BM1 BOB

                                                                 Emma jun ex2 cq BB4

                                                                 Malla PEK 1 BOB puppy

26.2 Jämijärvi Group, Paavo Mattila               

                                                                    Uki ch ex1 cq BM1 BOS

                                                                  Emma jun ex1 cq junCC BB1 BOB

                                                                  Indi ch ex1 cq BB3

30.1 Kaunas IDS, Magdalena Swieton             

                                                                     Viljo ch ex1 cq  BOB CACIB CC

                                                                   Nyyti open ex1 cq CC

                                                                   Emma int ex1 cq CC Res Cacib

29.1 Kaunas IDS, Ernestas Balsiukas           

                                                                   Viljo  ch ex1 cq CC Res Cacib

                                                                   Nyyti open ex1 cq CC-> LT CH

                                                                   Emma int ex1 cq BOB CACIB CC-> LT CH

28.1 Kaunas IDS, Kateryna Pereguda             

                                                                     Viljo ch ex1 cq BM1 BOS  CACIB CC-> C.I.B , LT CH   

                                                                   Nyyti open ex1 cq  BOB CACIB CC

                                                                   Emma int ex 1 cq  CC